Верховна Рада відстрочила терміни введення нового екостандарту Євро-6

0
33

Верховна Рада України прийняла законопроект, що передбачає перенесення термінів введення екологічного стандарту Євро-6. Тепер він повинен вступити в силу в 2020-му році.

ВР прийняла законопроект №5624 «Про внесення змін до Закону України«Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів» щодо посилення адаптаційної здатності та поетапного введення в Україні міжнародних екологічних вимог до транспортних засобів». Свої голоси за нього віддало 243 народних депутата, пише УНІАН.

За хитромудрою назвою ховається рішення про перенесення термінів введення екологічного стандарту Євро-6 в Україні. Раніше планувалося, що він вступить в силу вже з 1 січня 2018-го. За новим законом, введення стандарту відкладається на 2 роки. Таким чином, до 31 грудня 2019-го буде можливим ввезення та перша реєстрація нових і вживаних транспортних засобів, що відповідають стандарту Євро-5. Норми Євро-6 почнуть діяти з 1 січня 2020-го.

У пояснювальній записці до законопроекту №5624 зазначається, що попередні терміни впровадження нового екостандарта були б занадто поспішні. В Україні стандарт Євро-5 вступив в силу тільки в 2016-му і діяв би лише 2 роки, перш ніж його змінив би Євро-6. В ЄС перехід від старих еконорм до нових триває в середньому 5 років.

У документі підкреслюється, що введення Євро-6 з 1 січня 2018-го «фактично зробило б неможливим ввезення б/в транспортних засобів, а також збільшило б вартість виробництва та імпорту нових». Тому автори проекту вважають, що його прийняття матиме позитивний економічний і екологічний ефекти.

«Реалізація даного законопроекту дозволить виробництву і ринку транспортних засобів адаптуватися до поетапного впровадження в нашій країні вимог екологічної безпеки, — йдеться у пояснювальній записці. — Збереження стійкого імпорту вживаних транспортних засобів забезпечить стабільні податкові надходження до державного бюджету на рівні 3 мільярдів гривень щорічно».

У той же час ввезення б/в автомобілів стандарту Євро-5 буде сприяти «заміщенню застарілого автопарку і в цілому матиме позитивний вплив на рівень екологічності транспортних засобів, які експлуатуються в Україні».

На цьому ефекти відстрочки Євро-6 не вичерпуються.

«Ухвалення законопроекту також дозволить громадянам України купувати дешевші автомобілі 2010 року зі зниженим акцизним податком протягом 2018 року», — заявила голова Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

Відзначимо, що в серпні минулого року в Україні вступили в силу знижені ставки акцизного збору при ввезенні б/в автомобілів. Це відкрило вітчизняним автомобілістам можливість покупки уживаного авто, виробленого не раніше 2010-го року в Європі за більш вигідними цінами. Знижені ставки будуть діяти до 31 грудня 2018 го. Однак введення Євро-6 з 1 січня того ж року істотно підняло б планку віку автомобілів, дозволених для ввезення. В Європі цей стандарт вступив в силу в 2015-му, тож машини, випущені до цього часу, отримали б червоне світло на ввезення до України.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.