У Німеччині успішно пройшов перший тест електричного літаючого таксі

0
39

Німецька компанія Lilium Aviation провела перші польові випробування літального апарату Eagle VTOL. У майбутньому, за допомогою даної розробки, вона планує створити службу літаючих таксі.

В ході тестів, що проходили в Баварії, прототип Eagle VTOL не просто зумів піднятися в повітря, а й здійснив ряд маневрів. Зокрема, літальний апарат переключився з режиму ширяння на режим прямолінійного польоту.

«Ми вирішили ряд складних інженерних завдань в сфері авіації, щоб прийти до цього. Успішне виконання програми тестового польоту показує, що наші революційні технології працюють рівно так, як і було задумано», — йдеться в офіційному повідомленні компанії Lilium Aviation.

Абревіатура VTOL розшифровується як vertical take-off and landing. Таким чином, німці прямо вказують на можливості транспортного засобу — їх творіння може здійснювати вертикальний зліт і посадку. Для цього воно оснащується електромоторами і системою рухомих закрилків. При зльоті закрилки приймають вертикальне положення, піднімаючи літальний апарат. Коли він знаходиться в повітрі, вони переходять в горизонтальне положення, дозволяючи апарату рухатися вперед.

lilum1

У тестовому польоті брав участь більш компактний 2-місний прототип, але в перспективі Lilium планує створити 5-місну версію. Вона оснащуватиметься 36 електромоторами, розташованими на 12 рухомих закрилках. Очікується, що вона зможе долати відстань до 300 км і розвивати максимальну швидкість в 300 км/год.

В ході випробувань Eagle керувався віддалено, але німецька компанія розраховує, що в майбутньому її творіння будуть управлятися пілотами. Перший пілотований політ намічений на 2019-й рік. Повна реалізація проекту запланована на 2025-й.

lilum2
Вийшов на дах, сів у таксі і полетів — таким бачить майбутнє Lilium Aviation

Lilium Aviation розраховує запустити сервіс літаючих таксі. Згідно із задумом, клієнти служби зможуть замовляти їх через мобільний додаток. «Карети» будуть подаватися на спеціальні посадочні майданчики. Літаючі таксі забезпечать досить високу швидкість транспортування пасажирів. За оцінками Lilium, подорож з Манхеттена до нью-йоркського Міжнародного аеропорта імені Джона Кеннеді займатиме всього 5 хвилин. Це на 50 хвилин менше, ніж потрібно автомобілю, щоб проїхати такий шлях.

При цьому послуга буде більш ніж доступною. Як повідомив один із засновників Lilium Патрік Нейт журналістам The Verge, вартість польоту від Манхеттена до аеропорту складе лише 6 доларів. Принаймні такий план у німців на даний час.

Відзначимо, що не тільки Lilium проводить розробки літаючих таксі. Аналогічний транспорт і сервіс планує створити і настільки велика авіабудівна компанія, як Airbus. Вона розраховує побудувати перше готове до виробництва літаюче таксі до 2021-го. Втім, у Airbus є і більш цікава концепція, яка була представлена минулого місяця на Женевському автосалоні.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.