Поки світові автовиробники щосили працюють над системами автопілота для мас, фахівці Roborace вирішують абсолютно інше завдання. Вони прагнуть впровадити технологію в світ автоспорту і вже зуміли побудувати прототип безпілотного боліда Robocar.
Прототип був представлений на виставці Mobile World Congress в Барселоні. Варто відзначити, що колектив Roborace досить швидко просунувся в створенні безпілотного боліда. Ще в минулому році компанія могла похвалитися лише концепцією і графічними зображеннями автомобіля.
На картинках концепт виглядав вражаюче, тож перед фахівцями Roborace постала непроста задача — втілити задум у реальність, не вносячи радикальних змін в дизайн.
«Труднощі для наших інженерів полягали в тому, щоб змін було якомога менше», — повідомив керівник Roborace Денис Свердлов.
Наприклад, інженери компанії не могли дозволити собі розташувати на даху боліда лідар (пристрій для отримання інформації про віддалені об’єкти) і їм довелося поламати голову над тим, куди встановити даний компонент.
Втім, сам формат безпілотника мав і певні переваги. Болід Robocar не потребує кокпіту або систем безпеки для гонщиків. Отже, у фахівців Roborace виявилося більше вільного простору.
Як би там не було, а компанія впоралася із завданням. Robocar налічує близько 5 метрів в довжину і 2 метри — завширшки. Вага гоночного автомобіля становить 975 кг. Він оснащується чотирма електромоторами потужністю по 300 кіловат і здатний розвивати швидкість до 320 км / год.
Roborace планувала випустити свій твір на трек ще до MWC, однак не встигла здійснити задумане. Компанія збирається зробити це пізніше, але точних термінів не розкриває. Поки ж вона проводить демонстраційні заїзди прототипів DevBots перед гонками Формули-E. DevBots теж вміють пересуватися самостійно, але в них передбачений кокпіт для інженера, який може перехопити управління в разі необхідності.
У перспективі Roborace бачить створення цілої гоночної серії, в якій «робокари» змагатимуться між собою. У гонках безпілотників все боліди будуть однаковими з технічної точки зору. Це будуть скоріш змагання програмного забезпечення автопілотів, а переможцями будуть ставати команди з найбільш ефективними системами.
Можливо, не всім шанувальникам автоспорту такі змагання припадуть до душі, адже вони не дозволять насолоджуватися майстерністю професійних гонщиків. Однак Roborace може посприяти розвитку технології автономного пересування в цілому. Адже творцям безпілотних болідів доведеться створювати системи автопілотів, здатних здійснювати маневри і взаємодіяти з іншими автомобілями на досить високих швидкостях.